3 kwietnia 2014

Wiosenne oczyszczanie i równowaga kwasowo-zasadowa | relacja ze spotkań

Za oknami wiosna w pełni, jeżeli ktoś nie wierzy radzę wyjrzeć za firankę i przekonać się o tym na własnej skórze. Na całe szczęście DzikiNaśladowca i Kuchenne Kreacje nie zostawiły Was samych o tej porze roku, wydawałoby się tak miłej i budzącej świat do życia. Dlaczego więc tak wielu z nas mówi o tym, że na własnej skórze odczuwa tzw. wiosenne przesilenie i wcale nie oznacza to, że tryskają energią?  Na to oraz inne pytania odpowiedziałyśmy Wam podczas wykładów dotyczących wiosennego oczyszczania oraz równowagi kwasowo-zasadowej, które w marcu odbyły się najpierw w Zielonym Centrum Galerii Ogrodniczej, a następnie w sklepo-kawiarni Ruda Kita.

fot. Tadeusz Kłodowski 

Wiosna to z reguły czas, w który wkraczamy trochę obciążeni zimowymi miesiącami ubogimi w świeże warzywa i owoce oraz słońce, a wraz z nim niezbędną dla naszego prawidłowego funkcjonowania witaminę D. Pomimo, że zima w tym roku nie była sroga większość z Was nie tryskała energią tylko była zainteresowana tym co można zrobić, aby pozbyć się zimowych „boczków” i ciężkości w brzuchu.


W pierwszej części spotkania opowiedziałyśmy o tym co wpływa zaburzająco na równowagę kwasowo-zasadową naszego organizmu, oraz dlaczego jest ona tak ważna. Przedstawiłyśmy niektóre schorzenia, do których prowadzi jej brak oraz wytłumaczyłyśmy jak można się samemu zdiagnozować. 

fot. Tadeusz Kłodowski 
Następnie przedstawiłyśmy możliwe do zastosowania diety wiosenne, wyjaśniłyśmy na czym polega fenomen tzw. Super Foods oraz, które to pokarmy. Na koniec mogliście dowiedzieć się jak łączyć grupy pokarmów, aby były one jak najlepiej strawne oraz jakie jeszcze metody oprócz prawidłowego jedzenia można zastosować, aby czuć się lepiej i odkwasić swój organizm. W skryptach, które otrzymaliście znalazło się parę z naszych propozycji przepisowych, które na pewno wspomogą Waszą przygodę z oczyszczaniem na wiosnę. 

fot. Tadeusz Kłodowski
Podczas naszych spotkań mieliście do nas wiele pytań związanych z tym co można, a czego nie powinno się jeść w czasie oczyszczenia organizmu. Wielu z Was deklarowało chęć rozpoczęcia diety, która powinna trwać od dwóch do czterech tygodni jednak mieliście wątpliwości czy wytrwacie. Nie każdemu łatwo przychodzi odstawienie mięsa, nabiału, słodyczy, węglowodanów złożonych, kawy, gum do żucia itp. Dlatego z myślą o Was stworzyłyśmy wraz z Anią Motak grupę wsparcia, do której serdecznie Was zapraszamy tutaj J Wszyscy chętni do podjęcia wyzwania jakim jest wiosenne oczyszczanie oraz przywrócenie równowagi kwasowo-zasadowej są mile widziani, możecie liczyć na nasze wsparcie!

fot. MŚ
Ania jak i ja już nie możemy doczekać się kiedy zaczniemy, stwierdziłyśmy, że czas po świętach będziesz najlepszym momentem, aby rozpocząć swoją drogę ku lepszemu zdrowiu. Więcej informacji o projekcie już wkrótce. Tymczasem zapraszamy, zostało jeszcze parę tygodni na przygotowanie się do tej wspaniałej przygody!

fot. Tadeusz Kłodowski 


2 komentarze:

  1. Ja stosuje ta dietę od niedawna. Powoli, małymi kroczkami. Rodzina sie cieszy bo co róż to ciekawe dania, których jeszcze nigdy nie jedli, a które zajmują mi max 30minut. Efekty póki co to brak zgagi po posiłkach i więcej energi do zycia, zadowolenie. Dlatego warto!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Super z tym, że warzywno-owocową polecam wiosną, a jesienią osobiście polecam mono dietę np. z kaszy jaglanej

      Usuń